Kdo se o nás stará během celého dne?

O to, aby se nám ve školce líbilo se stará paní ředitelka Zuzana Mastná, paní učitelka Blanka Peclová a asistent pedagoga, paní Jana Spolwindová.

V mateřské škole vládne pohoda a úsměv. Pohodu chápeme jako subjektivní pocit zdraví. Pohoda učitelek se přenáší i na děti. Vycházíme vstříc individuálním potřebám dětí, přijímáme děti takové, jaké jsou, podporujeme jejich sebevědomí. Chválíme a povzbuzujeme se navzájem, vymýšlíme společně zábavné hry, chodíme na vycházky, jezdíme na výlety, do divadel, společně připravujeme různé akce v mateřské škole.

Projevujeme společně uznání, trpělivý přístup jednoho k druhému a podporu. Snažíme se abychom dokázali společně vyjádřit svoje pocity potěšení a radosti, úzkosti i strachu, abychom se cítily všichni v bezpečí, milované, chtěné, přijímané a nebyly pod tlakem vykonat něco nad své schopnosti a možnosti.

Zuzka, Blanka i Janina nám vytvářejí prostor, čas a prostředky pro spontánní hru, vycházející z našich přirozených potřeb a zájmu. Hra je hlavní činností, která má zároveň význam pro naše učení.

V naší mateřské škole se nezapomíná ani na naše hladová bříška, o které se stará paní kuchařka Libuše Vizingrová.