příspěvková organizace

2013 – 2014

Čertovská pohádka

S čerty není radno si zahrávat, to ví přece každý. I k nám do školky jeden v utajeném převleku dorazil. Společně jsme čekali, jak vše dopadne, ale vždyť to znáte ...... Jak asi může pohádka skončit .... samozřejmě že dobře .....

Táborák

Loučení se starým školním rokem bývá vždy smutné. Odcházejí předškoláci, po kterých nám bude moc smutno. Abychom si ten poslední den ve školním roce před prázdninami naplno užili, je třeba si společně upéci buřtíka a dosyta se vydovádět na zahradě mateřské školy.

Rozloučení s předškoláky

A je to tady. Velké finále! Pasování školáků. Ukončení jejich docházky do mateřské školy. Loučení. Každým rokem je to stejné a každým rokem stále více a více slzíme. Nic nepotěší víc než zjištění, že nám tady bylo všem celou dobu moc hezky. A to tedy bylo!

Kde se hraje, tam je dobře

Navštěvuje ZUŠ v Přešticích, abychom si mohli, až budeme trošku větší, rozmyslet, na jaký že to hudební nástroj se naučíme hrát.

Co nás čeká od září

Červen. Poslední měsíc ve školním roce. A právě v tento měsíc se vydáváme do Základní školy do Švihova, abychom se na vlastní oči a uši přesvědčili, zda se naši kamarádi, kteří s námi ještě loni navštěvovali naši mateřskou školu, naučili číst, psát a počítat. A věřte tomu nebo ne, umějí to ....

Mezinárodní den dětí

Poslední květnový den trávíme na zahradě mateřské školy společně s hasiči z místní hasičské jednotky. Ti jsou, stejně jako Blanka, Zuzka a Klárka, oblečeni do překrásných kostýmů princů, mušketýrů, krále a poddaných. Společně s námi oslavují náš svátek - Mezinárodní den dětí. Den byl opravdu povedený, ploný soutěží, her, zpěvu, tance a svezení na koni.

Letiště

Návštěva letiště v Líních, kam se hned tak každý nepodívá. Je nám zde předvedena technika letecké záchranné služby a vrtulníků SAR letecké pátrací služby armády České republiky.

Námořníci ve školce

Námořníci v pruhovaném tričku, nastupují ráno na rozcvičku. Možná by mě mezi sebe vzali, podívejte, jaké už mám svaly.

Námořníci

Tak tihle odvážní námořníci přenocovali společně s námi v naší mateřské škole. A že jim to, panečku, sluší.

Westpark Plzeň

O tom, jak se žilo kovbojům a indiánům jsme se dozvěděli na našem školním výletě, který se nám více než povedl. Ostatně, přesvědčte se sami. Vřele doporučujeme.

Stopovaná

S našimi nejmilejšími se vydáváme po stopách starých námořníků. Na konci cesty na nás bude čekat námořnický poklad, který čeká jen na naše nalezení. A abychom nenechali nic náhodě, vzali jsme si s sebou na pomoc i své rodiče.

Den matek

Oslavy Dne matek neberou konce. Tentokrát slavíme v místním kulturním domě, kde se schází nejen něktré naše maminky, ale především místní ženy.

Den matek 2014

Oslava Dne matek proběhla v příjemné atmosféře ve třídě mateřské školy. Užili jsme si odpoledne s našimi nejmilejšími, hráli si, zpívali a usmívali.

Kurz plavání

A je to tady. Stejně jako každým rokem, tak i letos se účastňujeme kurzů plavání. Některý z nás už plavat sice umí, někdo trochu méně, někdo dokonce vůbec. Ale ať už je to tak či onak, bazén jsme si dosyta všichni opravdově užili.

Indiáni

Indiáni ti se mají, celý den si jenom hrají. A všechny, opravdu všechny, to moc baví ....... mrkněte ..... :-)

Kolovrat

Do naší školky přijíždí začátkem května paní Hana Hořákoá a ukazuje nám, jak se přede na kolovrátku. Nejen že jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí, ale i si můžeme vyzkoušet, jak se přede na kolovratu. A že nám to v tom indiánském šlo.

Oslavy hasičů

Hasičský záchranný sbor požární stanice v Přešticích oslavuje 25. výročí svého vzniku a tak i my se vypravujeme na tyto oslavy. Na náměstí je připravena celá řada akcí - ukázky hasičské techniky a lezecké skupiny, vyprošťování z havarovaného vozidla, požár automobilu a jeho hašení, záchrana pomocí vrtulníku SAR armády České republiky.

Jak čistit zoubky?

Koncem dubna do naší mateřské školy přijíždějí studentky Lékařské fakulty v Plzni a seznamují nás s prevencí ústní hygieny. Učí nás, jak si správně čistit zoubky a mrkněte, jak nám to šlo.

Veselá pouť

Hurá, jupíííí, veselá pouť začíná. A i když je trochu jiná, než jakou známe, určitě se nenudíme.

Jarní tržiště

V měsíci březnu se v naší mateřské škole konalo jarní tržiště. Byla připravena spousta krásných výrobků, kterými námořníci potěšili nejen svoje blízké, ale i ty, kteří se na naše tržiště přišli podívat.

Výrobky na jarní tržiště

V pátek dne 11. dubna proběhne v naší mateřské škole jarmark. Přijďte se podívat a odnést kousek jara s sebou domů. Jarní tržiště ...

Zápis 2014

V pátek 21. března proběhl v naší mateřské škole zápis nových dětiček. A že jich tu panečku bylo ...... K zápisu jich přišlo 20 a troufáme si říct, že se jim u nás líbilo. Nakonec, přesvědčte se sami.

O perníkové chaloupce

V úterý dopoledne, dne 25. března 2014 přijela do naší školy návštěva. Ježibaba, již na první pohled divně vypadající, s velkým nosem, bradavicí, mnoha košťaty nádobím a hrnci .... Společně s námi si to tady užila, Jeníčka i Mařenku nechala být a dokonce nám poradila i nějaký ten ježibabin receptík.

Matylda zasahuje

Matylda je kachna domácí, která žije se svým sousedem psem Barykem a ostatními zvířaty na venkovském dvorku. Všem svým zvířecím sousedům ráda pomůže, ale hlavně poradí..., protože se zajímá o své bližní - jak říká své zálibě zasahovat druhým do života a manipulovat jimi. S Matyldou je to zkrátka jako s některými lidmi, někdy svými byť dobře míněnými radami spíš přivodí starosti a někdy i uškodí ....

Karnevalový rej

V pátek dopoledne, dne 7. března 2014 proběhl v naší třídě mateřské školy maškarní karneval. I přes velkou nemocnost dětí se karneval vydařil, masky co zde byly si zatančily a pořádně si to užily.

Kroužkování

Tvoříme a tvoříme .... Tentokrát - již podruhé na téma kroužkování. A řekněte sami. Není to nádhera?

Svíčkárna

V pátek ráno jsme se všichni vypravili autobusem ČSAD do svíčkárny v Liticích, abychom zjistili, co zajímavého zde můžeme vidět a nebo se naučit. A vyplatilo se. Sami jsme si ozdobili dvě svíčky, naplnili dle vlastního výběru sáček koupelovou solí a vykrojili si vlastní glycerinové mýdlo.

Špičák na Šumavě

Jarní prázdniny se v naší školce sice nenosí, ale proč si je neudělat alespoň na jeden den? A nejen jeden den prázdnin, ale možná i konečně budeme mít šanci vidět sníh, který na Šumavě ještě na stráních či sjezdokách leží. Proto se vydáváme vlakem na Špičák, abychom si ten den jaksepatří užili.

Čertovský mariáš

V hlubokém temném lese stojí starý mlýn, ve kterém straší a řádí dvě uhádané čertice Klifuména a Belzemína. Kníže pekel Luciferendo je poslal na zem, aby do pekla přinesly dvě prohnilé dušičky. Ale co čert nechce, čertice né a né na žádnou narazit. Až jednoho dne jim do cesty přijdou zlý Kazisvět a hamižný Lakota. Tou dobou zabloudí do temného lesa i princezna Brambelinda, která hledá svého zatoulaného psa. Nečekaně se dostává do rukou knížete pekel Luciferenda, který si ji chce vzít za ženu. Princezna jeho nabídku odmítne a je za to potrestána pekelným kouzlem. Jen lesní skřítek Smíšek ví, jak princeznu odčarovat. Láska je přeci ten nejkrásnější cit na světě a na tu ani peklo nemá!

Kroužkovaný náramek

Kroužkování .... jak jednoduché .... pokud člověk dobře vidí ..... Finálový výrobek je opravdu nádherný.

Zápis do základní školy

A je to tady. Tak dlouho očekávaný den pro naše předškoláky. Ve čtvrtek dne 6. února 2014 jsme se všichni sešli v Základní škole ve Švihově. Po splnění několika úkolů, které pro nás byly připraveny, usedáme do lavic a kreslíme svoji rodinu. A mezitím mají naše maminky a taťkové chvílku času nás do této školy zapsat. Všichni se opravdu moc těšíme.

Náušnice

Tentokrát na téma náušnice .... Šijeme, šijeme, ani nedutáme a výsledek? Podívejte se sami.

Vánoce

Den, na který jsme se těšili jak nejvíc jsme mohli, je konečně tady. To bylo radosti. Stavebnice, puzzle, hračky, molitanové schůdky, klouzačka, žíněnka a spoustu dalších a dalších nových dárečků si budeme opravdu užívat .....

Vánoční odpoledne s rodiči

V pátek odpoledne dne 13. prosince jsme strávili s těmi nejmilejšími. Ano, ano, maminky a tatínkové nás navštívili v naší školce a společně s námi si vyzkoušeli nějaké ty vánoční tradice, bez kterých by to snad nemohly být ty pravé Vánoce.

Legenda o hvězdě

Příběh o narození Jezulátka, vánoční koledy, návštěva tří králů a spousta dalších věcí, které dokonale vytvořily atmosféru Vánoc.

Čertí jarmark

Vánoční atmosféra, vůně jablkového závinu a spoustu dárečků, které potěší nejen oči, ale i srdíčko toho, komu výrobek od dětí a učitelek z mateřské školy věnuji.

Šité ozdoby

Další dílnička v naší škole byla ve znamení šitých ozdob. A že se nám povedli, mrkněte na to.

Mikuláš a čert

Těšení i strach, úsměvy, které střídá pláč, básničky a písničky věnované návštěvě a nakonec radost z dárečků, které nám ve školce návštěva zanechala.

Zahájení adventu

Advent zahájen. Tentokráte na palubě lodi, která plula po řece Vltavě. Následoval rozchod, při kterém snad všichni namířili na Staroměstké náměstí, kde si užívali předvánoční atmosféru. Někdo u stánku s nápoji, jiný s trdelníkem v ruce a ti ostatní třeba při poslechu příjemné hudby, která se rozléhala všude kolem. Každopádně jsme si všichni zahájení adventu pořádně užili.

Čertovský týden

Čertovský týden. Čertovská jídla, vidle, kopyta, ocasy, rohy, kouř a všude kolem samí čerti v čele se samotným knížetem pekel, Luciferem. Podívejte se sami, jak jim to sluší.

Výrobky na čertovský trh

Srdečně Vás zveme na Čertovské vánoční trhy, kde na Vás čeká celá řada výrobků pro radost. A jestli si i vy chcete takovou malou radost v předvánočním shonu udělat, můžete si v klidu domova prohlédnout naše fotečky a rozmyslet, co by se Vám mohlo hodit.

Artyčoky

Vybrat barvu mašle, změřit a nastříhat správnou délku, připravit špendlíky a už můžeme začít zapichovat do polystyrenové koule. A výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.

Pejsek a kočička

Kdo by neznal Povídání o pejskovi a kočičce"? V pondělí ráno, dne 18. listopadu 2013 navštívili právě tito dva zvířecí kamarádi naši školku. Zazpívali, vytřeli podlahu, usušili se, upekli dort a dokonce se dokázali postarat o panenku, která tence plakala.

Kapřík z alu drátu

Další čtvrtek ve znamení tvoření. Alu dráty připraveny k zatočení dle připravené šablony na kapříka a pak už stačil jen vzít tenký drátek do ruky, sem tam navléknout korálek a drátovat a drátovat.... A jestli se kapříci zadařili, můžete posoudit sami. My už se pochválili namístě.

Dílnička stále pokračuje

Další setkání na půdě mateřské školy. Tentokráte vybaveni drátkami a dobrou náladou se pokoušíme vyrobit si drátovaný zvoneček ozdobený korálkami. Ne všem šlo tvoření jak po drátku, ale přece jen, kdo vydržel, došel ke zdárnému cíli. I když pravdou je, že byli tací, kteří měli i domácí úkol.

Pit Bull Teriér v naší školce

Díky jedné mamince, která nám vnuknula úžasný nápad, se mohlo uskutečnit velice zajímavé a milé setkání s prezidentem klubu chovatelů Pit Bull Terriérů. Pan Miroslav Bursa, spolu s mluvčí KCHPBT, paní Janou Fornouzovou a jejich dvěma psy navštívili naši mateřskou školu po předchozí domluvě s paní ředitelkou. Po pravdě řečeno, nevěděli jsme co nás čeká .... Návštěva pana prezidenta a jeho mluvčí, ... to jsme tedy zvědavi.... jací asi budou? Budou si s námi povídat? Vždyť přece jen, pan prezident, to už je něco .... a navíc v naší školce?.... To bude panečku zážitek ..... to hned tak nikdo nemá, aby jejich školku navštívil pan prezident osobně. Když jsme pana prezidenta viděli, byli jsme nadšeni. Milý, přátelský vtipný a hlavně bylo vidět jeho velké srdce, které opravdu patří i psím miláčkům. Nejdříve jsme si společně o psech povídali, ten, kdo se nebál, si mohl Naita pohladit. Nakonec to udělal úplně každý z nás, i naše paní učitelky, které se ze začátku bály úplně nejvíc. Po sblížení s Naitem v naší školce, jsme se odebrali před budouvu Obecního úřadu, a s němým úžasem v očích jsme pozorovali, co všechno tito dva psi, Nait a Mala, která na nás čekala do této doby v autě, dokáží .... Na jejich perfektní kousky se přišel podívat i pan starosta s paní účetní. Moc děkujeme mamince za tip a dvěma úžasným lidičkám, panu prezidentovi a jeho mluvčí za to, jak si s námi o pejscích povídali. A úžasně vychovanému Naitovi a Male. Jsme sice zatím malí, ale už teď, díky našemu setkání víme, že cizího pejska nehladíme. A pokud ano, tak jedině tehdy, když dá svolení majitel. Potom můžeme pejska pohladit, ale pozor, hladíme vždy jen pod krkem. A ještě si nenechte ujít bohus, který přikládáme. MŠ Borovy na stránkách KCHPBT.

Hrátky s Tomem a Pipi

Společně s Tomem a Pipi jsme se vydali cestou do pohádkového světa, na které nás provázela krásná hudba, tanec a veselé písničky.

Návštěva v solné jeskyni

Stejně jako v předešlých letech tak ani letošní rok není výjimkou a skoro všichni společně navštěvujeme solnou jeskyni v Přešticích, kde si společně hrajema a užíváme příjemných chvilek. Navíc tím utužujeme svoje zdraví.

Vánoce se blíží

Další dílnička za námi ..... Tentokráte ozdoby z pedigu na vánoční stromeček a zvonečky ....

Dílnička

V naší školce jsme se rozhodli společně s maminkami tvořit věci pro radost. Pokud chcete, můžete občas mrknout na naše stránky na věci, které se dají, pokud je člověk ochoten a dobře naladěn pro danou věc, vytvořit. A jestli někomu trvá výrobek o nějakou tu minutu déle, nevadí, radost je v konci úplně stejná ....

Dny v mateřské škole

Společný život v naší mateřské škole se skládá z příjemných okamžiků, které můžeme zachytit i na fotografiích.

Neděle 22. září 2019
Aktuality
Jídelníček
Štěstí není mít, co chceš. Znamená to chtít, co máš.
IMG_5316 (14)
Anketa