Doporučení rodičům

 

Vážení rodiče,

z důvodu ochrany zdraví, dětí i zaměstnanců  v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem byly více než dva měsíce mateřské školy uzavřené. Bylo to pro Vás jistě náročné období, ale možná přineslo i nečekanou příležitost být s Vašimi dětmi v maximální možné míře. Za pochopení přijatých opatření v této mimořádné situaci Vám samozřejmě moc děkujeme.

 

Vláda ČR již začala rozvolňovat mimořádná opatření i v oblasti školství a zřizovatl (Obec Borovy) proto dal souhlas k otevření našeho zařízení ve stejný čas, ve kterém se budou otevírat základní školy.

 

Při otevření bude ale nutné dodržovat řadu organizačních, hygienických a bezpečnostních pokynů a celý náš provoz mateřské školy bude v mimořádném režimu.  Tato skutečnost nás přivedla k prosbě vůči Vám.

 

Určitě budeme i v tomto mimořádném režimu pečovat o Vaše děti stejně jako doposud a budeme zajišťovat provoz v mateřské škole, ale potřebujeme k tomu snížit počet dětí. Proto po dohodě se zřizovatelem Vám doporučujeme a prosíme, abyste zvážili všechny faktory,  včetně rizikových a rozhodli o nutnosti účasti dítěte v mateřské škole.

 

Samozřejmě, pokud jste ve složité situaci z důvodu pracovního vytížení, ekonomického či sociálního postavení, bude pro Vás mateřská škola fungovat až do konce června, poté pár dní prázdninového provozu.

 

V případě, že si ponecháte celou dobu dítě v domácí péči po celou tuto mimořádnou dobu,  bude  Vám odpuštěna platba školného.

 

Stejně tak povinné předškolní vzdělávání není v této době vyžadováno a děti budou automaticky omluveny.

 

Děkujeme Vám za pochopení a zvážení možnosti  pomoci nám při této situaci zmenšit náš dětský kolektiv, i když je nám to všem samozřejmě moc líto.

 

Doporučení

Po dohodě s Obcí Borovy doporučujeme, aby mateřskou školu v měsících květen, červen a červenec navštěvovaly jen děti zaměstnaných rodičů.

Změna velikosti písma
Scroll to Top